Dolarda cehennem süreci! Selcoin’den dolar için risk barajı… Aşarsa kıyamet kopacak

Dolar ve altında tarihi dorukların yaşandığını söz eden Selcoin, yükselen enflasyonun bedelinin de ağır olacağını söyledi. Altın ve dolar için yeni direnç ve dayanak düzeyleri veren Selcoin, yatırımcıları ‘tuzak’ konusunda uyardı. Muhteşem Bono içinde açıklamalar yapan Selcoin, yapılacak olan müdahalenin ayrıntılarını verdi. İşte yatırımcıların yakından merak ettiğini tahliller.

GRAM ALTIN ALANLAR İÇİN KAZANMA VAKTİ GELDİ

Dolar/TL ve gram altında yükselişler başladığını belirten Selcoin, bu durumun enflasyona pik yükselişler olarak geri döneceğini söyledi. Üstün Bono atağı ile elinde altın ve dolar olanların yatırımlarının sattırmaya çalışacaklarını tabir eden Selcoin, “Tuzağa düşmeyin” ikazında bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın düşük faize devam edeceğiz sözlerinden sonra kurda atakların olduğunu belirten Selcoin, yatırımcıların bu bahiste dikkatli olması gerektiğini söyledi. İler ki periyotlarda enflasyonda büyük dalgaların geleceğinin altını çizen Selcoin, faiz düşürme açıklamalarını faiz artırma olarak kıymetlendirdi. Gram altın alanlar için her keresinde inançlı liman değerlendirmesinde bulunan Selcoin, şu an yükselişlerin teşhis çıkarma vakti olduğunu söyledi. Elinde TL bulundurup yen altın almak isteyenler içinse riskli bir durum olduğunu tabir etti.

“SÖYLEMLER DOLARDA PİK DÜZEYLERİ GETİRECEK”

Türkiye’nin risk primlerinin yükseldiğini söyleyen Selcoin, bunu iflas riski olarak nitelendirdi. Dünya faiz artırmaya giderken, Türkiye’nin faiz düşürme atakları ile kendini ayrıştırdığını söz eden Selcoin, Türkiye’nin şu an riskli bir pozisyonda olduğunun altını çizdi. Dolar kurundaki yükselişler içinse Muhteşem Bono atılımıyla 15 düzeylerine gerçek bir gevşeme bekleyenlerin beklentilerinin gerçekleşmeyeceğini söyledi. 15 düzeyi için kritik dolar düzeyini veren Selcoin, bunun 16,44 bandı olduğunu söz etti. 16,44 barajının dolar için kıymetli bir alan olduğunu açıklayan Selcoin, Dolar/TL’de şu an kaos olduğunu belirtti. Selcoin dolara ait önümüzdeki süreçte telaffuzların kıymetli olduğunu söz ederek “Sözlü yönlendirmeler ile pik alanına gitmesini bekliyorum. 20 TL’yi her halükarda görecektir .Yeni enflasyon dalgası bizi bekliyor. 3 hanelere gidiyoruz.” dedi.

Yorum yapın