Emine Erdoğan, Kızılcahamam’da gençlerle etraf yürüyüşüne katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 5 Haziran Dünya Etraf Günü münasebetiyle Kızılcahamam’da Soğuksu Ulusal Parkı’ndan başlatılan ’81 Vilayette 81 Milyar Adım Etraf Yürüyüşü’ne katılarak gençlerle yürüyüş yaptı.

Emine Erdoğan, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve AK Parti Genel Lider Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın iştirakiyle düzenlenen yürüyüş, Kızılcahamam’ın Soğuksu Ulusal Parkı’ndan başlatıldı.

“Gençlerin bilinçlenmesi beni çok duygulandırdı”

Kızılcahamam ziyaretinde büyük sürprizler yaşadığını belirten Emine Erdoğan, Gençlerin ve çocukların bilinçlenmesi beni çok duygulandırdı. Etrafa verdikleri ehemmiyeti ve hizmeti gördükçe ümidim daha da arttı, geleceğe dair. Zira gençlere bırakıyoruz Sıfır Atık hizmetini, onlar devam ettirecek. Münasebetiyle beni umutlandırdı, kendilerine çok teşekkür ediyorum.dedi.

“Projeyle çocuklar tabiatı anlayacak”

Bakan Kurum, Dünya Etraf Günü ve Türkiye Etraf Haftası kapsamında, gençler ve çocuklarla tüm millet bahçeleri ve parklarda etkinlikler yapacaklarını söyledi. Emine Erdoğan’ın aktifliğe katılmasından duyduğu memnuniyeti lisana getiren Bakan Kurum, projeyle çocukların hem doğayı gezip göreceklerini hem de tabiatı anlayacaklarını belirtti.

Emine Erdoğan aktiflik kapsamında, çevreci gençlerin verdiği küçük konseri dinledi. Daha sonra parkta kurulan, teraryum yapma, taş boyama, bez çanta boyama, kozalak boyama ve bileklik atölyelerini ziyaret etti, çocuklarla sohbet etti.

Türk bayrağı fotoğrafını boyadı

Emine Erdoğan, geri dönüşümün ehemmiyetine işaret ederek, çevreci çocuk ve gençlerle teraryuma çiçek dikti. Cemre Etraf Hareketi’nin 81 vilayet tablosunda yer alan Türk bayrağı fotoğrafını de boyayan Erdoğan, üzerine imzasını attığı son parçayı ekleyerek, tabloyu tamamladı.

Yorum yapın