Fatih Karagümrük Teknik Yöneticisi Andrea Pirlo’dan Fatih Terim cevabı

Spor Toto Harika Lig’de uğraş eden VavaCars Fatih Karagümrük Teknik Yöneticisi Andrea Pirlo, eski hocası Fatih Terim hakkında konuştu.

İmza merasiminde açıklamalarda bulunan İtalyan futbol insanı, Terim ile ilgili kitabında yazdıkları hakkında şu tabirleri kullandı:

“Fatih Terim’le yalnızca 2 ay çalıştık. Ona karşı çok yeterli hislerim var. Kitapta ne yazdığımı hatırlamıyorum zira çok sene geçti. Tek hatırladığım şey, Türkiye’de bu türlü bir şey söylediler lakin tahminen de farklı çeviri edildi.”

Temmuz 2001 – Kasım 2001 aarasında Milan’ı çalıştıran Terim, Andrea Pirlo’nun da hocalığını yapmıştı.

PIRLO İLE TERİM ORTASINDA NE YAŞANDI?

Pirlo, 2013’de yayımlanan kitabında Fatih Terim hakkında şunları söylemişti:

“Özellikle misyona başladığı birinci günlerde yaptığı grup toplantıları ise unutulmazdı. Terim eline bir tebeşir alıp taktik tahtasına 11 daire çizerdi. Tahtadaki her daire alana çıkacak bir oyuncuyu temsil ederdi. Fakat konuşmanın ortasında taktik tahtası, çizdiği oklardan ve karalamalardan o denli bir hale gelirdi ki; hangi dairenin kimi işaret ettiğini anlamak imkansızlaşırdı.

Taktik tahtası, oyuncuları ve mevkileri birbirinden ayırmanın mümkün olmadığı karmakarşılık bir hal alırdı. Velhasıl tam bir kaos… Yalnızca kalecinin kendi durumundan emin olabildiği bir kaos…”

“Toplantı sırasında bir daireyi işaret edip, ‘Costacurta, tam burada olman gerekiyor’ diye konuşmaya başlardı. Bir gün dayanamayıp, ‘Ama işveren, o gösterdiğin dairenin biraz evvel benim olduğunu söyledin, Costacurta değil ki’ demek zorunda hissettim.

“İşin daha da berbatı konuşma ilerledikçe defans bölgesindeki dairelerle, forvettekileri karıştırmaya başlardı. Artık o denli bir hal almıştı ki, kendi ortamızda ‘Acaba bunu Berlusconi’nin zımnî düşü olan 2-4-4 taktiğini gerçekleştirmek için bilerek mi yapıyor’ diye şakalaşmaya başlamıştık.”

Yorum yapın