Gram altın can çekiştirecek! Selcoin o denli bir varsayım verdi ki…Döviz ofisleri yıkılacak

Amerika’nın enflasyon sayıları son 40 yılın doruklarını görürken, gözler FED’in 15 Haziran’da alacağı faiz kararına döndü. Piyasa yorumlarıyla bilinen Selcoin’den ise kritik süreç uyarısı geldi. İşte Selocin’den Haziran ayına ait değerlendirmeler.

GES DEVA DEĞİL

Altında operasyon hareketinin olduğunu belirten Selcoin, önümüzdeki günlerde yatırımcıları kritik bir sürecin başladığını söyledi. GES duyurusuna ilişkinse ayrıntılar veren Selcoin şunları kaydetti:

“Devlet hava meydanları işletmesi ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün gelirlerin endeksli bir iç borçlanma senedi. Elde edilen gelirlere sıfır stopaj olacak. Hazinece belirlenen dönemsel getirisi ise yüzde 5,32 yıllık ise yüzde 23,04 olacağı açıklandı. Borç bulmakta ne kadar zorlandığımı anlıyorsunuz. Başarılı bir sistem olacağını düşünmüyorum. Kapsamı artırılırsa tesir edebilir.”

“GRAM ALTININ ÖNÜ AÇIK”

Altının Nisan ayında yeni bir trend oluşturduğunu tabir eden Selcoin, çizilen trendin kırılması durumunda ons altın için 1865 düzeyinin belirleyici olacağının altını çizdi. Haftalık kapanışlarda yeni dayanak alanlarının meydana geldiğini söyleyen Selcoin, üst taraflı hareketlere dikkat çekti. Gram altına ilişkinse tepe değerlendirmesinde bulunan Selcoin, “Gram altının önü açık. Lakin 1000 TL üzerinden gram altın almam.” sözlerini kullandı.

GRAM ALTINA MÜDAHALE SÜRECİ BAŞLADI

Gram altın için müdahale sinyalinde bulunan Selcoin, yeni bir sürecin kapısının aralandığını belirtti. Gram altın için yeni dayanak ve direnç düzeyleri veren Selcoin, “Müdahaleler ile gram altında düşürülme yaşanacağı süreç içerisindeyiz. Bu nedenle yeni giriş yapanlar bunu görmeli. 900 TL’den değerlendirenin ziyanı yok. 1000 TL’den alanın ise ziyan etme durumu var. Gevşeyeceği makul alan 975 bant aralığıdır. Bu yeni alıcıları temsil eder. Dolara bir müdahale olsa da ziyan eşiğinin sıkıntı olduğu alanlar. Gram gümüş bir fırsat sürdü. Altının gram ve gümüş tarafında ons dayanaklı hareketler olacak.” yorumunda bulundu.

Yorum yapın