Manchester City, Erling Haaland’ı duyurdu

Manchester City, Erling Haaland’ı resmen açıkladı.

İngiliz kulüp, Norveçli golcü ile 2027 yılına kadar kontrat imzalandığını belirtti.

Manchester City’nin Haaland’ı, Almanya Futbol Ligi (Bundesliga) takımı Borussia Dortmund’dan 75 milyon Euro’ya transfer ettiği kaydedildi.

İngiliz kulübün paylaştığı görüntüde, Norveçli golcünün City formalı çocukluk fotoğrafına gönderme yapıldı.

“DOĞRU YERDEYİM”

Haaland, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, kendisinin ve ailesinin City’ye transfer olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Haaland, “Her vakit City’yi izledim ve son dönemlerde bunu yapmayı daha çok sevdim. Heyecan verici oyun stillerine hayran olmamak elde değil. Benim üzere bir oyuncu için harika olan birçok talih yaratıyorlar” dedi.

Hedeflerine ulaşmak için bu kulübü seçtiğini belirten Norveçli golcü, “Bu takımda çok fazla birinci sınıf oyuncu var. Ayrıyeten Pep, tüm vakitlerin en yeterli teknik yöneticilerinden biri. Bu yüzden amaçlarımı gerçekleştirmek için hakikat yerde olduğuma inanıyorum” diye konuştu.

Haaland, “Gol atmak, kupalar kazanmak ve bir futbolcu olarak gelişmek istiyorum. Bu amaçlarımı burada yapabileceğimden eminim. Bu benim için mükemmel bir atak. Dönem öncesi hazırlık kampına başlamak için sabırsızlanıyorum” sözlerini kullandı.

21 yaşındaki Norveçli golcü, 2.5 dönem formasını giydiği Dortmund kulübünde 89 müsabakada 86 gol kaydetti.

Yorum yapın