Müslümanları ayağa kaldıran kelamda Hz. Fatıma sineması gösterimden kaldırıldı

İngiliz sinema kümesi Cineworld, Batı’nın İslam ve Müslümanlara olan düşmanlığını bir sefer daha gözler önüne serdi. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) kızı Hz. Fatıma’yla (Radıyallahu Anha) ilgili skandal bir sinemaya imza attı. Şirket, kelamda Hz. Fatıma sinemasını Müslümanların ağır reaksiyonunun akabinde gösterimden kaldırdı.

Yönetmen Eli King, tüm inanç ve kıymetleri ‘sözde’ savunan Batı’nın, İslam ve Müslüman düşmanlığını bir kere daha gözler önüne serdi. İngiliz sinema kümesi Cineworld’ün çektiği ‘Cennetin Hanımı (The Lady of Heaven)’ ülkedeki Müslümanları ayağa kaldırdı.

Kitlesel protestoların akabinde sinema, gösterime girmesinden yalnızca dört gün sonra gösterimden çekildi.

Şirketten yapılan açıklamada, “‘The Lady of Heaven’ın gösterimleriyle ilgili son olaylar nedeniyle, çalışanlarımızın ve müşterilerimizin güvenliğini sağlamak için sinemanın yaklaşan gösterimlerini ülke çapında iptal etme kararı aldık” tabirleri kullanıldı.

Sözde, Peygamber Efendimiz’in kızı Hz. Fatıma’nın kıssasını anlatan sinema, terör örgütü DEAŞ’ın Irak taarruzuyla açılıyor ve teröristlerin acımasız cinayet sahnesini betimliyor.

İngiltere’deki kimi dini önderler protestoları destekledi. Örneğin Bolton’da lokal Mescitler Meclisi Lideri Asif Patel, şirkete yazdığı bir mektupta sineması ‘küfür’ içeren ve ‘mezhepçi’ olarak nitelendirdi.

Patel, “Yakın vakitte vizyona giren ve tüm dünyadaki Müslümanları rahatsız eden ‘Cennetin Hanımı’ sinemasından haberiniz vardır. Mezhepçi bir ideolojiyle destekleniyor ve tabiatı gereği Müslüman topluluğa hakaret ediyor.” dedi.

FİLMİN İMALCİLERİ UTANMADAN MÜSLÜMANLARI SUÇLADI

Filmin imalcileri, protestocuların ‘aşırılıkçı ve radikal İslamcılar’ olduğunda savunarak, Müslümanları suçladı.

Filmin baş imalcisi Malik Shlibak, küstah bir açıklamayla, şirketin sineması gösterimden çekme kararını “kabul edilemez” olarak nitelendirdi. Shlibak, Cineworld’ü ‘aşırılık yanlılarına boyun eğmekle’ suçladı.

KAYNAK: STAR GAZETESİ

Yorum yapın