Tersanede Liberya bayraklı gemide yangın! Sabah saatlerinde söndürüldü

Yangın gece yarısı Altınova ilçesinde bulunan Sefine Tersanesi’ndeki Liberya bayraklı ‘SIYA’ isimli gemide çıktı. Boş olan ve tersanede bakımı yapılan gemide çıkan yangına, denizden 5 römorkör ile karadan itfaiye ekipleri müdahale etti. Yangın sabah saatlerinde kontrol altına alınarak söndürüldü.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü’nün resmi twitter hesabından yapılan açıklamada yangında bir can kaybı ve çevre kirliliği yaşanmadığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Yalova’da tersanede bulunan Liberya bayraklı SIYA isimli gemide 12.06.2022 günü 00.05’te çıkan yangın, denizden beş römorkör ve karadan itfaiye ekiplerinin desteğiyle sabah saatlerinde söndürülmüş olup olayda herhangi bir can kaybı yaşanmamış, çevre kirliliği tespit edilmemiştir.”

YANGIN MAKİNE DAİRESİNDE ÇIKTI

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, boş olan konteyner gemisindeki yangının makine dairesinde çıktığı belirtilerek, “Yalova Altınova’da boş vaziyette bulunan Sıya isimli konteyner gemisinin makine dairesindeki yangın, Nene Hatun gemimiz, Şark römorkörümüz, bölgede bulunan diğer römorkörler ve kara itfaiyesinin müdahalesiyle söndürüldü. Soğutma çalışmaları devam ediyor” denildi.

Yorum yapın