‘Vicdanımın sesini dinledim’ diyerek AKP’den istifa etti

AKP İzmir Vilayet Bayan Kolları Lider Yardımcısı Firdevs Diba Akkaya, partisinden istifa ederek GÜZEL Parti’ye katıldı. Akkaya, “Kendimce, günlerce vicdanımın sesini dinledim. Epey israf, bu kadar ayrımcılık, epey vurdum duymazlıklar, çok ekonomik dar boğazdaki meseleler, bu kadar egolu haller karşısında, güya dağları ben yaratmışım dercesine, tabana tavandan bakan bir çalışma anlayışı ile, bir idare ile artık olmam mümkün değildir” dedi.

AKP İzmir Vilayet Bayan Kolları Lider Yardımcısı, AKP İzmir Vilayet İnsan Hakları Komitesi Lideri, 2011 Van AKP Milletvekili Aday Adayı, Yüksek İnşaat Mühendisi Firdevs Diba Akkaya kendi partisinden istifa ederek GÜZEL Parti’ye üye oldu.

“VİCDANIMIN SESİNİ DİNLEDİM”

Akkaya, AKP’den istifası ve DÜZGÜN Parti’ye katılma kararına ait şu açıklamalarda bulundu:

“Sizler de biliyorsunuz ki ‘düşüncelerini hiç bir şartta değiştirmeyenler ve yanlışlarını göremeyenler, duyamayanlar yalnızca ölülerimiz ve de delilerimizdir.’ Şahsım olarak bu değişim ve dönüşüm kararını alırken, her şeyden evvel bir anne olduğum içindir.

Kendimce, günlerce vicdanımın sesini dinledim. Bu denli israf, bu kadar ayrımcılık, bu kadar vurdum duymazlıklar, çok ekonomik dar boğazdaki sıkıntılar, çok egolu haller karşısında, güya dağları ben yaratmışım dercesine, tabana tavandan bakan bir çalışma anlayışı ile, bir idare ile artık olmam mümkün değildir. Birleştiren değil ayrıştıran aziz insanlarımızı kutuplaştıran biz değil ben deyip kibirli davranışlarla iç içe olmamın artık mümkün olmadığını gördüm ve AKP’den bu istifa kararımı geçen hafta aldım.

“ZULMÜ ALKIŞLAYAMAM, ZALİMİ ASLA SEVMEM”

Şahsım olarak rastgele bir tesir altında kalmadan GÜZEL Parti’ye katılmaktan gurur duydum ve güzellerin cesurların saflarında hele hele başımızda olan bir bayan genel liderimiz Meral Akşener hanımefendi yanında partisinde olmaktan son derece huzurlu ve gururluyum. Yanlışsız bir karar aldığıma inancım ve inancım tamdır.

Bu vesile ile son kelamım olarak şunu söylemek isterim ki; vicdani bir farkındalıkla hareket etmek bana daha bir itimat ve daha bir huzur verdi. Büyük şairimiz Mehmet Akif’in dediği şu manalı kelamla cümlelerimi bitirmek isterim: Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum, zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevmem.”

Parti rozeti ÂLÂ Parti İzmir Vilayet Lideri Hüsmen Kırkpınar tarafından Firdevs Diba Akkaya’ya takdim edildi.

Yorum yapın